Gostujuće predavanje na predmetu Odnosi s javnošću – strategije i taktike (ponedeljak 13.12.)

U ponedeljak 13.12.2021. u 19:15 na predmetu Odnosi s javnošću – strategije i taktike, koji se održava na master modulu Marketing menadžment i odnosi s javnošću, gost predavač je Vesna Damjanić.

Vesna Damjanić je dugogodišnja novinarka i urednica informativnog programa Radio televizije Srbije, specijalizovana za ekonomske teme. Na RTS-u je počela da radi 2007. godine, nakon što je pet godina provela na televiziji B92. U svojoj karijeri uradila je više od stotinu živih emisija i intervjua sa kreatorima ekonomskih i političkih tokova u Srbiji, ali i sa poznatim svetskim ekonomistima i zvaničnicima. Dobitnica je više nagrada privrednih udruženja za svoj doprinos informisanju i edukaciji građana Srbije. Upisala je i završila novinarstvo na Fakultetu političkih nauka univerziteta u Beogradu i specijalizirala elektronsko novinarstvo i ekonomsko izveštavanje na edukacijama u organizaciji BBC i Reuters u Londonu i u Berlinu. Od decembra ove godine, Vesna je glavni i odgovorni urednik televizije Bloomberg Adria.